کامیابی تنها در این است که بتوانی زندگی را به شیوه خودسپری کنی.
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
خانه » اخبار » تور کیش و افزایش تولیدات مرکز صدا و سیمای کیش
تور کیش و افزایش تولیدات مرکز صدا و سیمای کیش

تور کیش و افزایش تولیدات مرکز صدا و سیمای کیش

تور کیش و افزایش تولیدات مرکز صدا و سیمای کیش

kishnets.ir-seda-sima-kish

سید عبدالرضا کیا مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش از افزایش تولیدات مرکز کیش و ارتباط زنده با شبکه های سراسری در ایام و مناسبت های مذهبی و جشنواره های کیش خبرداد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کیش پرس،  سید عبدالرضا کیا گفت:در میان کل استان های کشور ارتباط زنده میان جزیره کیش و شبکه های سراسری جایگاه برتر را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: این ارتباط در بخش های مذهبی همچون راهپیمایی های روز قدس- ۲۲ بهمن- نماز عید فطر، مسابقات ورزشی و تلویزیونی، همچنین ارتباط مستقیم در پخش برنامه های جشنواره های نوروزی و جشنواره های تابستانی جاذبه های کیش صورت گرفت.

دریافت ۲۰ شبکه تلویزیونی در جزیره

کیا درباره عملکرد سال ۹۳ صدا و سیمای مرکز تور ارزان کیش گفت: برنامه ای جامع از سال ۹۱ با توجه به اهداف مورد نظر در بخش های فنی، تولید و برنامه سازی و نیروی انسانی و منابع مالی – اداری تدوین شد که به تدریج توانستیم به اهداف مورد نظر دست پیدا کنیم.

وی افزود: با ایجاد یک سیستم پایدار دسترسی به هتل های کیش بسیار ساده تر شد و ما در حوزه فنی توانستیم با گذر از آنالوگ به دیجیتال شبکه های تلویزیونی قابل دریافت در جزیره کیش را از ۸ به ۲۰ شبکه تلویزیونی افزایش دهیم.

کیا به محاسن تبدیل پخش از آنالوگ به دیجیتال اشاره و تاکید کرد: با تبدیل پخش از حالت سنتی به دیجیتال برنامه های زنده با سرعت و دقت بیشتری پخش می شوند.

افزایش بخش های خبری

مدیرکل صدا وسیمای مرکز کیش افزایش تولید و برنامه سازی را از دیگر پیشرفت های صدا و سیمای مرکز کیش در سال ۹۳ عنوان کرد و گفت: در حوزه تولید و برنامه سازی در رادیو در ساختار سنتی ۱۰ ساعت برنامه داشتیم که با تغییر ساختار میزان تولید برنامه ها به ۱۶ ساعت افزایش پیدا کرد و ساختار به پیامی تبدیل شده و بیشتر جنبه های سرگرمی، اطلاع رسانی و تفریحی به برنامه ها داده شده است.

وی اطلاع رسانی از آب و هوا، اطلاعات پرواز، بورس، اقتصاد، قیمت ارز و سکه در بازارو افزایش باکس های خبری رادیو از ۲ به ۱۵ بخش را از دیگر تغییرات برنامه های رادیو کیش در سال ۹۳ خواند.

عبدالرضا کیا از افزایش تولید در بخش تلویزیون از ۴ ساعت به ۱۲ ساعت خبرداد  و اظهار کرد: در این افزایش حجم تولید ۴ ساعت از برنامه ها تولیدات مرکز کیش و ۸ ساعت برنامه های شاد، دیدنی و جذاب از برنامه های مورد علاقه بینندگان تلویزیونی است.

وی به افزایش باکس های خبری در بخش تلویزیون نیز اشاره داشته و گفت: باکس های خبری تلویزیون که تنها یک باکس در روز بود به سه باکس در افزایش یافته و در حال حاضر علاقمندان می توانند علاوه بر خبر ساعت ۱۷، اخبار ۱۰۰ ثانیه و خبرهای ساعت۲۳ را مشاهده کنند. اخبار پیرامونی که شامل خبرهای مهم استان هرمزگان است در باکس های مختلف خبری به اطلاع مردم می رسد.

ارتباط  صدا و سیما با مردم و مسئولین

کیا به افزایش آمار پیامک های دریافتی در رادیو از سوی مردم اشاره کرد و افزود در حال حاضر در هر برنامه آمار پیامک از ۰ به ۲۰۰ پیامک رسیده که بسیاری از آن ها مشکلات مردم را انعکاس می دهند. همچنین سه باکس تلفنی برای شنیدن صدا و پیام های تلفنی شهروندان در بخش های مختلف برنامه ها باز شده است تا ارتباط میان مردم و مسئولین برقرار شود. که بازخورد آن در بسیاری موارد حل مشکلات مردم بوده.

وی افزود: طیفی از مسئولین وقتی پیام مردم را می شنوند بلافاصله جواب داده و در عمل نیز به رفع مشکل اقدامی می کنند. ام بخشی نیز درگیر بروکراسی اداری هستند و می ترسند به سوالات و درخواست های مردم جواب بدهند و این مسئله موجب وقفه در پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مردم می شود.

کیا نقش رسانه ها را همانند کاتالیزور دانست که می توانند به حل مشکلات مردم سرعت بخشیده و ارتباط آنان را با مسئولین در مدت زمان کوتاهتری امکان پذیر سازند.

وی تاکید کرد: وظیفه ما درخدمت گزاری به مردم  اطلاع رسانی است و وظیفه مسئولین نیز پاسخگویی به مشکلات مردم.

این مقام مسئول همچنین به ساخت برنامه ای در سال ۹۴ اشاره کرد که طی آن خبرنگاران می توانند با کارشناسانی که دسترسی معمول به آنان کمتر است از طریق صدا و سیما ارتباط برقرار کرده و مشکلات موجود و سوالات خود را مطرح کنند.

برون سپاری فعالیت ها

مدیرکل صدا و سیمای مرکز کیش ساماندهی نیروهای انسانی را از بخش هایی عنوان کرد که از زمان ورود به این مرکز آغاز کرده است و در این راستا ساماندهی نیروی انسانی بر اساس پست هاس سازمانی انجام شده و افراد به بخش های تخصصی خود ارجاع شده و نیروهای مازاد نیز با برنامه های ارائه شده به مراکز دیگر منتقل شده اند.

وی افزود: میزان منابع انسانی را از ۷۴ درصد به ۵۰ درصد رسانید و با این ساماندهی ۸۰ نفر کاهش نیروی انسانی داشتیم اما با برنامه ریزی توانستیم در حین کاهش نیرو بهره وری را افزایش دهیم و برنامه سازی توسعه یابد.

کیا به جذب مشارکت های بخش خصوصی و درآمد زایی اشاره  و اضافه کرد: در این بخش برون سپاری را آغاز کردیم و بخشی از برنامه های رادیو و تلویزیون در حال حاضر توسط بخش خصوصی و خارج از مرکز صدا و سیما تهیه و تولید می شود همانند موسیقی که ۱۰۰ درصد برون سپاری شده و بخشی از آن در جزیره و بخش دیگر در سرزمین اصلی تولید می شود.

وی برنامه های پیک بهاری( در حوزه گردشگری) که فضایی شاد از جزیره را ارائه می دهد و برنامه مستند مرجانها را که از شبکه های سراسری به صورت متناوب پخش شد از برنامه های تولید مرکز کیش خواند که توسط بخش خصوصی تولید شده است.

مدیر کل صدا و سیمای مرکز کیش علت برون سپاری تولید برنامه ها صدا وسیمای کیش را از سیاست های سازمان صدا و سیمای کشور دانست و گفت: به دستور ریاست سازمان صدا و سیمای کشور به تدریج باید برون سپاری صورت پذیرد تا هم کیفیت و کمیت برنامه های تولیدی افزایش یابد و هم هزینه ها کاهش پیدا کند.

وی افزود: در بخش مالی توفیق به میزانی بوده که امروز صندوق وام ۱۰ درصد کارکنان صدا وسیما که در راستای کمک رسانی و کاهش مشکلات مالی همکاران راه اندازی شده است علاوه بر پرداخت بدهی گذشته به میزان مورد نیاز موجودی دارد و ما درخواست کننده وام نداریم.

کیا تغییر فرمت برنامه های سحر ماه رمضان از زنده به تولیدی را از بخش های دیگری عنوان کرد که برای تولید آن نیروی کار از ۱۰ نفر به ۲ نفر کاهش یافته است.

تغییر مکانی

مدیرکل صدا وسیمای کیش از تغییر مکان صدا و سیمای مرکز کیش به شرکت خدمات سابق در صفین خبرداد و گفت:  انتقال سایت صدا و سیمای مرکز کیش به مکان جدید طبق توافق نامه با سازمان منطقه آزاد کیش صورت گرفته است و با این انتقال که در حال بازسازی است می توانیم با تغییرات لازم و فضای کافی که در اختیار داریم امکانات جدیدی داشته و به روز شویم.

وی افزود: این مکان با ۸ هزار متر بنای اداری ۴ برابر مکان فعلی است و ۲ استودیوی بزرگ سیما و ۲ استودیوی بزرگ صدا برای برنامه سازی در آن در نظر گرفته شده است.

برنامه های سال ۹۴

به گفته عبدالرضا کیا مدیر کل مرکز صدا و سیمای کیش انتفال این مرکز به مکان جدید از مهمترین برنامه های سال ۹۴ صدا و سیمای مرکز کیش است. هزینه این جابجایی بالغ بر ۱۰ میلیارد تومان خواهد بود.

تبدیل منابع آرشیوی از آنالوگ به دیجیتال از دیگر برنامه های مهمی است که به تدریج صورت خواهد گرفت زیرا این برنامه کاری دشوار است که باید به تدریج صورت پذیرد.

راه اندازی رادیو گردشگر که در نوروز ۹۲ به صورت آزمایشی انجام شده بود از دیگر برنامه هایی است که به گفته کیا در صورت توافق با سازمان منطقه آزاد کیش به صورت دائم راه اندازی خواهد شد.

از دیگر برنامه های سال ۹۴ که در صورت تامین تجهیزات و توافق با منطقه آزاد کیش امکان راه اندازی آن وجود دارد قرار گرفتن تلویزیون کیش بر روی ماهواره است که به این ترتیب برنامه های تلویزیون کیش در تمامی شبکه های استانی همچنین در کشورهای حاشیه خلیج فارس قابل دسترسی خواهد بود. این اتفاق خوب موجب معرفی پتانسیل ها و استعدادهای کیش در ابعاد مختلف اقتصادی، تجاری، صنعتی و گردشگری در داخل کشور و کشورهای همسایه شده و به رونق گردشگری در جزیره کیش کمک شایانی خواهد شد.

استعداد یابی در میان جوانان و نوجوانان در رشته های مختلف ورزشی، هنری، اجرا، خبر و دیگر توانمندی های کیشوندان از برنامه های جذاب دیگری است که مرکز صدا و سیمای کیش برای سال جاری کیشوندان در نظر گرفته است.

همچنین خبرنگار افتخاری از میان رانندگان تاکسی یک برنامه جدید است که طی آن ۳۰ نفر از رانندگان تاکسی جزیره کیش خبرنگار افتخاری صدا و سیما خواهند شد تا به اطلاع رسانی از مشکلات مردم کمک کنند.

مسابقات مختلف برای کودکان و نوجوانان، برنامه های خانواده و گردشگری از برنامه هایی است که در سال ۹۴ طراحی، تولید و پخش خواهد شد.

نظر سنجی و رضایت مندی

عبدالرضا کیا به افزایش رضایتمندی کیشوندان و گردشگران از برنامه های صدا و سیمای مرکز کیش در سال ۹۳ اشاره کرد و افزود: بر طبق نظر سنجی های صورت گرفته در تلویزیون با افزایش ۶۰ درصدی بینندگان ۷۸ درصد رضایت مندی کسب شده است. در بخش رادیو با افزایش ۴۷ درصدی مخاطبان ۹۱ درصد رضایتمندی ثبت شده است و در بخش خبر بر طبق آخرین نظر سنجی های صورت گرفته بطور میانگین در بخش خبرصدا و خبر سیما ۹۵ درصد رضایتمندی کسب شده است.

 

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
© 2017 kishnets.ir تور کیش