هر انسانی مرتکب اشتباه می شود ؛اما فقط انسان های احمق اشتباه خود را تکرار می کنند.(سیسرون)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
خانه » اخبار » سفر بچه لاک پشت ها از سواحل کیش
سفر بچه لاک پشت ها از سواحل کیش

سفر بچه لاک پشت ها از سواحل کیش

سفر بچه لاک پشت ها از سواحل کیش

safare-lakposht-ha

آغاز سفر بچه لاکپشت ها از جزیره زیبای کیش به دریای آزاد.

سفربچه لاک پشت ها از سواحل تور کیش به آبهای آزاد آغاز شد

حدود ۲۵۰ بچه لاک پشت متولد شده در سایت حفاظت شده جزیره کیش سفر خود را از آبهای نیلگون خلیج فارس به سمت آبهای آزاد آغاز کردند.

از ۱۹ لانه موجود در منطقه حفاظت شده لاک پشت های دریایی منطقه آزاد کیش در شرایط کنونی پنج لانه باز شده و ۲۵۰ بچه لاک پشت پس از تولد وارد آبهای نیلگون خلیج فارس شده اند .

تخمگذاری لاک پشت ها در جزیره کیش همه ساله از اواخر اسفند آغاز می شود و تا اواسط خرداد ماه ادامه دارد، بیرون آمدن بچه لاک پشت ها از تخم نیز از اوائل خرداد آغاز و تا اواخر مرداد ادامه دارد.از ۱۲ خرداد تا کنون ۲۵۰ جوجه لاک پشت درسواحل جزیره تور کیش از تخم بیرون آمده است.

اصلی ترین محل تخمگذاری لاک پشت های دریایی در کیش، ساحلی به طول حدود ۸۰۰ متر در ناحیه جنوبی است که به منظور مدیریت بهینه سایت فنس کشی شده و ۹ سال پیاپی است که در فصل زادآوری لاک پشتها توسط اداره محیط زیست سازمان منطقه آزاد کیش ، با همکاری حفاظت فیزیکی به صورت شبانه روزی محافظت می شود.

سایت لاک پشت های جزیره کیش تنها منطقه حفاظت شده این آبزیان درکل کشور است که با حذف عوامل تهدید انسانی مانند چراغهای روشنایی، آلودگیهای ساحلی ، شکار و برداشت تخمها از این جانوران حفاظت می شود تا بچه لاک پشت ها پس از تولد به سلامت راهی خلیج فارس شده وسفرشان آغاز کنند.

به گزارش سازمان منطقه آزاد کیش ، با ورود لاک پشت های مادر تمامی مراحل تخم گذاری ٫تولد جوجه ها وحرکت بچه لاک پشت ها به سمت دریا توسط کارشناسان محیط زیست کیش مونیتور می شود.

این کارشناسان ضمن پایش رفتار این آبزیان با تگ گذاری , ثبت تعداد مراجعات لاک پشتان به ساحل برای شناسایی و تخم گذاری، تعداد لانه سازی ، تعداد تخمهای هر لانه، ثبت وزن و اندازه لاک پشت، اندازه گیری وزن تخمها و لانه ها به منظور مراقبتهای زمان بیرون آمدن بچه لاک پشت ها , اطراف لانه ها رافنس کشی و کد گذاری می کنند.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
© 2017 kishnets.ir تور کیش