آخرین اخبار تور کیش

تور کیش | تور کیش لحظه آخری | تور ارزان کیش | تور لحظه آخری کیشتور کیش و خط مسافري دريايي در مسير عسلويه کیش

تور کیش و خط مسافري دريايي در مسير عسلويه کیش

kishnets-ir-khate-mosaferi-kish-asaloye

خط مسافری دریایی در مسیر عسلویه – كيش به منظور توسعه گردشگری دریایی راه اندازی می شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی جامعه دریایی ایران (مانا) ، ناصر امیرزاده،معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت : با توجه به اینکه اجرایی شدن این طرح نیازمند استفاده از شناورهای بزرگ است، کشتیرانی والفجر اعلام آمادگی کرد شناورهای لازم را برای تردد گردشگران در مسیر عسلویه – جزیره کیش اختصاص دهد.

وی افزود : بر اساس این طرح گردشگران با سفر به عسلویه از طریق پرواز مستقیم می توانند پس از بازدید از قسمت های مختلف ساحلی و دریایی این شهرستان از طریق شناورهای در نظر گرفته شده به منطقه آزاد كيش سفر کنند.

امیرزاده اظهار داشت: هم اکنون در شهرستان عسلویه اسکله های فراوانی وجود دارد که قابلیت پهلوگیری شناورهای مسافری کشتیرانی والفجررا دارد.

وی اعلام کرد : بنابراین مشکل زیرساختی برای پهلوگیری شناورهای مسافری وجود ندارد و به راحتی می توان این خط مسافری دریایی را برقرار کرد.

به گفته معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر طول زمان سفر از عسلویه به تور کیش بسته به سرعت کشتی بین سه تا پنج ساعت خواهد بود.

این مقام مسئول در استان بوشهر همچنین از انجام جلسات مختلف با مسئولان سازمان منطقه آزاد کیش به منظور راه اندازی این خط مسافرتی دریایی خبر داد.

وی با بیان اینکه شهرستان عسلویه از قابلیت های بسیاری برای توسعه گردشگری دریایی برخوردار است، اظهار داشت: وجود پارک ملی دریایی نای بند در این شهرستان، پتانسیلی است که می تواند عسلویه را به یکی از مهمترین مراکز گردشگری دریایی کشور تبدیل خواهد کرد.

وی در ادامه سخنان خود به جنگل های حرا واقع شده در پارک ملی نایبند اشاره کرد و گفت: هم اکنون شرایط برای بازدید گردشگران از این جنگل دریایی به دلیل شرایط زیست محیطی فراهم نیست.

امیرزاده گفت : قرار است طرح گردشگری دریایی عسلویه که یکی از مقاصد آن بازدید از جنگل های حرا است ، تهیه شود و در صورت تایید این طرح توسط سازمان محیط زیست، شرایط بازدید گردشگران از جنگل های حرا فراهم شود. همچنین وجود بندر تاریخی سیراف از دیگر جاذبه های مهم گردشگری عسلویه محسوب می شود.

وی همچنین به راه اندازی گردشگری صنعتی در عسلویه اشاره کرد و گفت: با توجه به وجود تاسیسات عظیم پتروشیمی و صنایع نفت و گاز در این شهرستان می توان شرایطی فراهم کرد تا گردشگران علاقه مند بتوانند از این تاسیسات بازدید کنند.

وی یادآور شد: طرح توسعه گردشگری عسلویه در مرحله مطالعاتی است که امیدواریم با مجوزهای لازم هر چه سریعتر شاهد عملیاتی شدن این طرح بزرگ گردشگری دریایی کشور باشیم و

سرمایه گذاران بخش خصوصی برای ورود در بخش های مختلف گردشگری دریایی عسلویه اعلام آمادگی کرده اند.

معاون گردشگری و سرمایه گذاری اداره کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر ، عسلویه را یکی از مهمترین مراکز گردشگری کشور اعلام کرد و گفت : وجود یکی از بزرگترین فرودگاه های کشور در عسلویه ، جاده های دسترسی مناسب به سایر استان های کشور و نزدیکی به استان فارس این شهرستان را در زمره یکی از بهترین مقاصد گردشگری کشور قرار داده است.

تور کیش
Facenamacloob

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

مشترک شوید.
ارسال

دریافت ارزانترین تور کیش

برای دریافت ارزان ترین تور کیش لطفا شماره خود را وارد کنید.