ارزش انسان به افکار و باورهای اوست
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » خدمات تور کیش » نکات مربوط به شنا کردن در کیش
نکات مربوط به شنا کردن در کیش

نکات مربوط به شنا کردن در کیش

در این مطلب تور کیش نکات مربوط به شنا کردن در کیش را در اختیار شما قرار میدهد که حتما برای جلوگیری از آسیب ها باید به آن ها توجه نمایید.

ورزش شنا در کیش یکی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی که شنا می کند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می کند بلکه در اثر شنا کردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد. ورزش شنا ورزشی است که از سن نوزادی تا سن کهنسالی میتوان آنرا انجام داد و به طور کلی ورزشی است که هیجان و اضطراب را کاهش داده، عضلات را قوی و محکم کرده و بدن را نرم و انعطاف پذیر می سازد و باعث می شود که فرد انرژیی بیشتری برای انجام کارهای روزانه خود کسب کند.

طریقه علمی برنزه شدن

تا اینجا به نظر می رسد که آفتاب فقط دشمن پوست است، و ماباید تا آنجا که می توانیم خود را دور از آن نگه داریم. در صورتی که آثار میکروب کش اشعه ماورای بنفش خورشید بر کسی پوشیده نیست.همچنین همه پزشکان تایید می کنند که اشعه خورشید در تسریع جریان خون تاثیر زیادی دارد اما مساله مهم این است که تنها وسیله برنزه شدن، علیرغم عقیده عده زیادی از مردم خوابیدن در جلوی اشعه سوزان آفتاب نیست، و برعکس پیاده روی و گردش، توپ بازی و تفریحات دسته جمعی مختلف، آن هم نه در وسط روز، بلکه ابتدا صبح و عصر، و سپس در نزدیکیهای ظهر یا از ساعت ۳ ظهر به بعد، می تواند ضمن تامین سلامت روحی و جسمی، پوست بدن شما را برنزه کند.

اما اگر قرار است یک نفر تنها به وسیله خوابیدن در زیر اشعه خورشید پوست بدن خود را قهوه ای کند، بایستی طی روزهای مدیدی ( زیادی) به کار بپردازد. به این ترتیب که روز اول فقط چند دقیقه( آن هم نه در وسط روز) در آفتاب بخواند. و روزهای بعد، هر بار یک دقیقه به مدت قبلی اضافه نماید. همچنین فراموش نشود، که پوست صورت انسان به مناسبت حساسیت خاصی که دارد ، باید حتی الامکان در نیم سایه قرار گیرد.

چه مدت باید آفتاب به ما بتابد؟

برای اشخاص مختلف مدت آفتاب گرفتن را از ۲۰ الی ۵۰ ساعت تعیین کرده اند. البته این امر حتی الامکان نباید در مدت کمتر از ۲۵ روز انجام پذیرد. و هرگز نباید در عرض یک سال بیش از ۵۰ سال بدن را به دست اشعه سوزان آفتاب سپرد. زیرا زیاده روی در این کار، علاوه بر ایجاد چین و چروک، پوست را خشک می سازد.

اما چرا نباید حمام آفتاب گرفتن به طور مداوم انجام یابد؟

به این دلیل که پوست ما در مقابل نور خورشید دو نوع واکنش نشان می دهد: یکی ماده رنگی پوست که در مقابل آفتاب رو به ازدیاد میگذارد و دیگری واکنش دفاعی اتوماتیکی یاخته هاست که خود به خود ضخیم تر می گردند، و یک طبقه بسیار نازک شاخی روی پوست تشکیل می دهند.

اما برای تشکیل این طبقه حداقل ۱۰ روز وقت لازم است. روی این اصل حمام آفتاب گرفتن نمی تواند با عجله و شتابزدگی توام باشد.

حمام آفتاب

هر چند در بسیاری از نقاط سواحل زیبای کیش، شنا کردن آقایان قابل مشاهده است اما توصیه می شود برای بهره از امکانات و آسایش بیشتر از پلاژ مخصوص آقایان استفاده شود. این پلاژ در ساحل شرقی جزیره کیش قرار گرفته و مساحتی برابر با ۱۰۰۰۰ مترمربع دارد.
ساحل این پلاژ کاملاً شنی و عاری از سنگ است و آسایش مطلوبی فراهم شده است. این مجموعه دارای امکانات ویژه ای مثل اتاق ماساژ، دوش های آب شیرین، تجهیزات کمک های اولیه و بوفه می باشد. همچنین این مجموعه دارای سه زمین استاندارد بین‌المللی والیبال ساحلی، زمین هندبال ساحلی و یک زمین فوتبال ساحلی است که قابل کرایه توسط علاقه‌مندان است. علاوه برآن وجود ناجیان غریق نیز، ایمنی و رضایت خاطر استفاده کنندگان را فراهم آورده است. نورپردازی مناسب باعث شده تا شنا کردن در شب نیز امکان پذیر و ایمن باشد.
نکتـــــه:
اگر از جمله افرادی هستید که علاقه مند شنا کردن در سواحل زیبای خلیج فارس هستید، قطعا نباید این فرصت را از دست بدهید ولی لطفا یادتان باشد که به دیگران احترام بگذارید و موازین اخلاقی را رعایت کنید. از این ها گذشته، در نظر داشته باشید که استفاده از پلاژ ها به جهت ایمنی و آسایش، بهتر از شنا در سواحل عمومی جزیره است.
نکته ی مهم تر اینکه فقط در محل هایی شنا کنید که برای این منظور در نظر گرفته شده است و پس از شنا در آب دریا در اسرع وقت با دوش آب شیرین حمام کنید زیرا بسیاری از باکتری و میکروب های موجود در آب از این طریق دفع می شوند و با نصب دوش های آب شیرین کن در پلاژ آقایان، رفع این مورد فراهم شده است.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
© 2017 kishnets.ir تور کیش