آخرین اخبار تور کیش

تور کیش | تور کیش لحظه آخری | تور ارزان کیش | تور لحظه آخری کیشنكات مربوط به شنا كردن در كيش

در اين مطلب تور كيش نكات مربوط به شنا كردن در كيش را در اختيار شما قرار ميدهد كه حتما براي جلوگيري از آسيب ها بايد به آن ها توجه نماييد.

ورزش شنا در کیش یكی از محبوب ترین ورزشها در بین اقشار مختلف مردم است. فردی كه شنا می كند، نه تنها از این طریق احساس راحتی و نشاط می كند بلكه در اثر شنا كردن قابلیتهای جسمانی خود را از قبیل استقامت دستگاه گردش خون و تنفس، قدرت، سرعت و انعطاف پذیری مفاصل شانه و مچ پا افزایش می دهد. ورزش شنا ورزشی است كه از سن نوزادی تا سن كهنسالی میتوان آنرا انجام داد و به طور كلی ورزشی است كه هیجان و اضطراب را كاهش داده، عضلات را قوی و محكم كرده و بدن را نرم و انعطاف پذیر می سازد و باعث می شود كه فرد انرژیی بیشتری برای انجام كارهای روزانه خود كسب كند.

طریقه علمی برنزه شدن

تا اینجا به نظر می رسد كه آفتاب فقط دشمن پوست است، و ماباید تا آنجا كه می توانیم خود را دور از آن نگه داریم. در صورتی كه آثار میكروب كش اشعه ماورای بنفش خورشید بر كسی پوشیده نیست.همچنین همه پزشكان تایید می كنند كه اشعه خورشید در تسریع جریان خون تاثیر زیادی دارد اما مساله مهم این است كه تنها وسیله برنزه شدن، علیرغم عقیده عده زیادی از مردم خوابیدن در جلوی اشعه سوزان آفتاب نیست، و برعكس پیاده روی و گردش، توپ بازی و تفریحات دسته جمعی مختلف، آن هم نه در وسط روز، بلكه ابتدا صبح و عصر، و سپس در نزدیكیهای ظهر یا از ساعت 3 ظهر به بعد، می تواند ضمن تامین سلامت روحی و جسمی، پوست بدن شما را برنزه كند.

اما اگر قرار است یك نفر تنها به وسیله خوابیدن در زیر اشعه خورشید پوست بدن خود را قهوه ای كند، بایستی طی روزهای مدیدی ( زیادی) به كار بپردازد. به این ترتیب كه روز اول فقط چند دقیقه( آن هم نه در وسط روز) در آفتاب بخواند. و روزهای بعد، هر بار یك دقیقه به مدت قبلی اضافه نماید. همچنین فراموش نشود، كه پوست صورت انسان به مناسبت حساسیت خاصی كه دارد ، باید حتی الامكان در نیم سایه قرار گیرد.

چه مدت باید آفتاب به ما بتابد؟

برای اشخاص مختلف مدت آفتاب گرفتن را از 20 الی 50 ساعت تعیین كرده اند. البته این امر حتی الامكان نباید در مدت كمتر از 25 روز انجام پذیرد. و هرگز نباید در عرض یك سال بیش از 50 سال بدن را به دست اشعه سوزان آفتاب سپرد. زیرا زیاده روی در این كار، علاوه بر ایجاد چین و چروك، پوست را خشك می سازد.

اما چرا نباید حمام آفتاب گرفتن به طور مداوم انجام یابد؟

به این دلیل كه پوست ما در مقابل نور خورشید دو نوع واكنش نشان می دهد: یكی ماده رنگی پوست كه در مقابل آفتاب رو به ازدیاد میگذارد و دیگری واكنش دفاعی اتوماتیكی یاخته هاست كه خود به خود ضخیم تر می گردند، و یك طبقه بسیار نازك شاخی روی پوست تشكیل می دهند.

اما برای تشكیل این طبقه حداقل 10 روز وقت لازم است. روی این اصل حمام آفتاب گرفتن نمی تواند با عجله و شتابزدگی توام باشد.

حمام آفتاب

هر چند در بسياري از نقاط سواحل زيباي كيش، شنا كردن آقايان قابل مشاهده است اما توصيه مي شود براي بهره از امكانات و آسايش بيشتر از پلاژ مخصوص آقايان استفاده شود. اين پلاژ در ساحل شرقي جزيره كيش قرار گرفته و مساحتي برابر با 10000 مترمربع دارد.
ساحل اين پلاژ کاملاً شنی و عاری از سنگ است و آسايش مطلوبي فراهم شده است. اين مجموعه داراي امكانات ويژه اي مثل اتاق ماساژ، دوش هاي آب شيرين، تجهيزات كمك هاي اوليه و بوفه مي باشد. همچنين اين مجموعه دارای سه زمین استاندارد بین‌المللی والیبال ساحلی، زمین هندبال ساحلی و یک زمین فوتبال ساحلی است که قابل کرایه توسط علاقه‌مندان است. علاوه برآن وجود ناجيان غريق نيز، ايمني و رضايت خاطر استفاده كنندگان را فراهم آورده است. نورپردازي مناسب باعث شده تا شنا كردن در شب نيز امكان پذير و ايمن باشد.
نكتـــــه:
اگر از جمله افرادي هستيد كه علاقه مند شنا كردن در سواحل زيباي خليج فارس هستيد، قطعا نبايد اين فرصت را از دست بدهيد ولي لطفا يادتان باشد كه به ديگران احترام بگذاريد و موازين اخلاقي را رعايت كنيد. از اين ها گذشته، در نظر داشته باشيد كه استفاده از پلاژ ها به جهت ايمني و آسايش، بهتر از شنا در سواحل عمومي جزيره است.
نكته ي مهم تر اينكه فقط در محل هایی شنا کنيد که برای این منظور در نظر گرفته شده است و پس از شنا در آب دریا در اسرع وقت با دوش آب شیرین حمام کنيد زیرا بسیاری از باکتری و میکروب های موجود در آب از این طریق دفع می شوند و با نصب دوش هاي آب شيرين كن در پلاژ آقايان، رفع اين مورد فراهم شده است.

تور کیش
Facenamacloob

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

مشترک شوید.
ارسال

دریافت ارزانترین تور کیش

برای دریافت ارزان ترین تور کیش لطفا شماره خود را وارد کنید.