آسمان برای گرفتن ماه تله نمی گذارد، آزادی خود ماه است كه او را پایبند می كند.
خوش آمدید - امروز : دوشنبه ۲۰ آذر ۱۳۹۶
خانه » اخبار » حال‌ و روز ناخوش تور کیش
حال‌ و روز ناخوش تور کیش

حال‌ و روز ناخوش تور کیش

حال‌ و روز ناخوش تور کیش

حال‌ و روز ناخوش تور کیش

در این روز ها کمبود مسافر در جزیره کیش باعث کم کار شدن کسبه و کم شدن رونق بازار تور کیش شده است.

برج‌های مسکونی این روزها الگوی توسعه کیش را تشکیل داده‌اند؛ جزیره‌ای که قرار بود در جذب گردشگر، گوی سبقت را از همتایان خارجی خود برباید، حال یک برج‌ساز حرفه‌ای شده و می‌خواهد درآمدش را اینگونه کسب کند.

به گزارش مهر، جزیره کیش، جزیره مرجانی که به عروس جزایر مرجانی دنیا معروف است، این روزها حال و روز خوشی ندارد. برج‌سازان به طبیعتش روی آورده‌اند و می‌خواهند درآمدهایش را جایگزین دلارهایی کنند که به دلیل سوءتدبیرها، ردپایی در اقتصاد کیش ندارند. کافی است دور جزیره را قدمی بزنید تا ببینید که به جای اقتصاد رقابتی و آزاد، برج‌سازی بار تامین مالی‌اش را به دوش می‌کشد. برج‌هایی که ردپایشان بیشتر از هتل‌های جدید، در سطح جزیره دیده می‌شود و صاحبانشان، اغلب افرادی هستند که کسب درآمد را در احداث آسمانخراش‌هایی می‌بینند که بیش از هر چیز دیگری برایش سودآور است.

ماجرای برج‌هایی که سر از جزیره مرجانی درآوردند

آنقدر تعداد این برج‌ها زیاد است که به راحتی نمی‌توان متوجهشان نشد، زمین فروشی رونق گرفته است و جاذبه های کیش را از ماموریت اصلی خود که منطقه آزادی برای جذب گردشگر باشد، دور کرده است؛ بازار دلالی هم داغ داغ است.

اگرچه مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش می‌گوید، قیمت مسکن در کیش در حال شکسته‌ شدن است، در حالی که بنگاه‌های معاملات ملکی، چیز دیگری می‌گویند. آنها حتی از این رو می‌خواهند مردم را به خرید واحدهای مسکونی خود جلب کنند که به آنها وعده واحدهای ۲۰ میلیون تومانی تا حتی ۱.۵ میلیارد تومانی هم می‌دهند، یعنی با هر بودجه و هر سلیقه‌ای؛ اما خودشان هم می‌دانند که راه توسعه کیش، این نیست.

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
© 2017 kishnets.ir تور کیش