اسایش و راحتی امروز حاصل رنج و زحمت دیروز است.(کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : سه شنبه ۲۱ آذر ۱۳۹۶
خانه » اخبار » تور کیش و گرامیداشت روز طبیعت
تور کیش و گرامیداشت روز طبیعت

تور کیش و گرامیداشت روز طبیعت

تور کیش و گرامیداشت روز طبیعت

تور کیش و گرامیداشت روز طبیعت

مردم جزیره کیش نیز طبق معمول هر سال روز سیزده فروردین را کنار خانواده خود در طبیعت این جزیره می گذرانند.

ساکنان شهر کیش و گردشگرانی که به مناسبت ایام نوروز به  تور کیش کرده اند به رسم آیینی دیرین، روز سیزدهم فروردین به دامن طبیعت پناه بردند.

مردم با حضور در طبیعت و با الهام از نو شدن و سرسبزی طبیعت تلاش دارند تا آخرین روز تعطیلات نورزی را با سپری کردن در کنار خانواده به پایان برسانند و با روحیه ای تازه نشات گرفته از سبزی طبیعت با انرژی مضاعف خود را برای فعالیت در سال جدید آماده می کنند .

مرد و زن و پیر و جوان و کوچک و بزرگ در گروههای چند نفری به همراه خانواده و اقوام و خویشان در روز طبیعت به دامن طبیعت شتافتند تا اخرین روز تعطیلات نوروزی را با خوشحالی در کنار یکدیگر سپری کنند.

یکی از گردشگران که از شیراز به همراه خانواده خود به جزیره کیش سفر کرده است ۱۳ فروردین را روز انس با طبیعت عنوان کرد و اخبار گفت : باید خدا را به خاطر نعمت هایش شکر کنیم و در حفظ طبیعت کوشا باشیم .

وی برپایی مراسم سیزدهم فروردین و رفتن به دامان طبیعت و حضور خانواده ها در کنار یکدیگر را سبب تقویت روابط اجتماعی و عاطفی اقوام و خویشاوندان دانست .

نظری گردشگر دیگری که از تهران به کیش سفر کرده جاذبه های طبیعی کیش را بسیار زیبا دانست و گفت : حضوردر دامن طبیعت را سپاسگزاری از نعمات خداوندی دانست و گفت : زنده شدن گیاهان و نو شدن طبیعت نشانه ای از قیامت است و ما نیز همچون طبیعت باید هر سال روح و جان خود را نو و از زنگارها پاک کنیم .

اشتراک گذاری مطلب
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
© 2017 kishnets.ir تور کیش