آخرین اخبار تور کیش

تور کیش | تور کیش لحظه آخری | تور ارزان کیش | تور لحظه آخری کیشتور کیش و تفریحات دریایی جزیره کیش

تور کیش و تفریحات دریایی جزیره کیش

تور کیش و تفریحات دریایی جزیره کیش

امروز گزارش مفصلی از تفریحات دریایی کیش برای شما آماده کرده ایم امیدوارم از این تفریحات استفاده کنید.

گردشگران داخلی و خارجی با سفر به جزیره کیش علاوه بر بهره مندی از جاذبه های طبیعی، هوای پاک، آرامش کم نظیر، بازارها، بوستان های ساحلی و مراکز اقامتی می توانند از تفریحات دریایی این جزیره استفاده کنند.

اسکله بزرگ تفریحی، اسکله میر مهنا، مجتمع تفریحات و ورزش های دریایی، غواصی، پلاژهای آقایان و بانوان و قایق های کف شیشه ای مراکز مهم تفریحات دریایی این جزیره است.

در باشگاه ها و مراکز تفریحات دریایی کیش، امکانات و خدماتی نظیر دوره های آموزش غواصی، جت اسکی، اسکی روی آب، گشت با قایق تندرو، گشت تفریحی دور جزیره، آکواریوم شناور، تور جزیره هندورابی، چتر پاراسل، ماهیگیری تفریحی، قایق های پدالی و شاتل سواری ارائه می شود.

از دیگر تفریحات مهم این جزیره 90 کیلومترمربعی، غواصی در آبهای شفاف سواحل آن است که به علت مرجانی بودن و شفافیت آب دریا، امکان تماشای انواع آبزیان زیبا و کم نظیر این منطقه را میسر کرده است.

غواصی در کیش در همه ماه های سال امکانپذیر بوده و سواحل کم عمق این جزیره برای غواصی اشخاص مبتدی مناسب است.

درکنار جاذبه های طبیعی، وجود هشت مرکز آموزش غواصی، این جزیره را به یکی از مهمترین مراکز غواصی کشور تبدیل کرده است.

خانواده محبی که از تهران به این جزیره سفرکرده اند، می گویند: امکانات تفریحی این جزیره هرچند به لحاظ کمی و کیفی، بهتر از مناطق آزاد دیگر کشور است اما در مقایسه با امکانات تفریحی شهرهای ساحلی کشورهای همجوار فاصله بسیار است.

جعفری، یکی از شیرازیهای مقیم جزیره هم می گوید: پس از آنکه چندبار به کیش سفر کردم، متوجه شدم با فروش خودرو شخصی ام و گرفتن تسهیلات بانکی می توانم قایق تفریحی خریداری و درآمد بیشتری نسبت به شیراز کسب کنم.

وی می افزاید: اکنون با 2 نفردیگر شریک هستم و روزانه بطور متوسط بیش از 500 هزارتومان درآمد داریم که البته این رقم در نیمه دوم سال، جشنواره تابستانی و تعطیلات نوروز چند برابر می شود.

باوجود این، کریمی اهل استان هرمزگان و یکی از فعالان تفریحات دریایی معتقد است، مشخص نبودن قیمتها و سلیقه ای عمل کردن صاحبان وسایل و تجهیزات دریایی از عوامل گران فروشی و نارضایتی برخی از گردشگران شده است.

آقای مونسان، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش، اواخر اسفند پارسال در شورای ستاد هماهنگی سفرهای نوروزی این جزیره گفت: برای رقابت با مقاصد گردشگری کشورهایی مانند مالزی، ترکیه و امارات متحده عربی که سالانه گردشگران زیادی به سمت آنها کشیده می شوند باید ضمن افزایش کیفیت و تنوع خدمات رفاهی تورهای داخلی، هزینه های گردشگری را تا حد امکان کاهش داد.

علاوه بر مشخص نبودن قیمتهای تفریحات دریایی جاذبه های کیش ، رعایت نکردن شئون اخلاقی در بعضی کشتی های تفریحی نیز از مسائل حل نشده دیگر پیش روی این جاذبه پرطرفدار جزیره است.

باوجود تذکر روحانیون ، مسئولان فرهنگی و نیروی اتتظامی، صاحبان برخی از کشتی های تفریحی از برنامه های خارج از عرف جامعه و مقررات کشورمان برای جذب حداکثری گردشگران استفاده می کنند و به نظر می رسد اینگونه تذکرها چندان موثر نبوده است.

حجت الاسلام و المسلمین علیدادی، امام جمعه کیش، فروردین امسال در جلسه پایانی جزیره کیش دوازدهمین نشست مشترک معاونان فرهنگی، اجتماعی و گردشگری مناطق آزاد کشور گفت: بخش های مختلف فرهنگی باید به جای تعامل و مدارا با یکدیگر ، به دنبال هم افزایی و همکاری صادقانه در زمینه توسعه فرهنگی در مناطق آزاد کشور باشند.

گفته می شود، یکی از عواملی که باعث بهانه بروز برخی از ناهنجاریهای اخلاقی دراین جزیره شده است، نبود نظام نامه منشور فرهنگی در مناطق آزاد کشور باشد، موضوعی که معاون فرهنگی دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی بر لزوم تدوین آن تاکید دارد.

حجت الاسلام محمد علی زم، فروردین امسال در مصاحبه با خبرنگاران جزیره کیش گفت: این منشور 130 ماده دارد که براساس 330 محور از فرمایشها و مطالبات مقام معظم رهبری تهیه شده است.

وی افزود: این نظام نامه در دستور کار شورایعالی مناطق آزاد قرار گرفته است و بزودی تصویب و قانونی می شود.

هرچند تفریحات دریایی جزیره کیش با کاستی هایی در تعداد مراکز، تنوع فعالیت ها و برخی ناهنجاریها روبروست اما معاون ورزش و آموزش کیش می گوید: گردشگران نوروزی امسال بیشترین استفاده را از تفریحات دریایی کردند.

آقای جلالی با اشاره به اینکه گردشگران در سفرهای نوروزی از 86 هزار مکان تفریحی تور لحظه آخری کیش ، دریایی و ساحلی این جزیره دیدن کردند، می افزاید: بیشترین مراجعه با 45هزار مورد به مراکز تفریحات و ورزشهای دریایی و کمترین با 198 مورد به زمین های تنیس اختصاص داشت.

براساس آمار سالانه بیش از یک میلیون و 500 هزار گردشگر داخلی و خارجی به این جزیره سفر می کنندکه هر گردشگر حداقل یکبار از یکی از تفریحات دریایی در سفر سه تا پنج روزه خود استفاده می کند.

درمیان دیدگاه های متفاوتی که در گذشته برای رونق صنعت گردشگری جزیره کیش مطرح می شد، مسئولان به این نتیجه رسیده اندکه توسعه گردشگری حلال بهترین راهکار پیش روی این جزیره به ویژه در توسعه تفریحات دریایی است.

مدیرعامل سازمان منطقه آزاد کیش با تاکید بر اجرای این امر می گوید: با توسعه گردشگری حلال، می توانیم سهم کشورهای مسلمان را از بازار یک میلیاردی گردشگری کشورهای مسلمان افزایش دهیم و فرصتی برای ترویج فرهنگ غنی دینی فراهم کنیم.

آقای مونسان با اشاره به توسعه تجارت و صنعت گردشگری که رویکرد و ماموریت محوری منطقه آزاد کیش اعلام شده است، از بخش خصوصی دعوت می کند، سرمایه خود را برای رونق صنعت گردشگری و تفریحات دریایی به عنوان پرجاذبه ترین عامل رونق این صنعت به این جزیره بیاورند.

تور کیش
Facenamacloob

یک نظر

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد.خانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*

*

مشترک شوید.
ارسال

دریافت ارزانترین تور کیش

برای دریافت ارزان ترین تور کیش لطفا شماره خود را وارد کنید.