مرد پارسی دروغ نگوید حتی بهنگام مرگ در جنگ (کوروش کبیر)
خوش آمدید - امروز : چهارشنبه ۲ اسفند ۱۳۹۶
خانه » اطلاعات در مورد کیش » اطلاعاتی در مورد گمرک کیش
اطلاعاتی در مورد گمرک کیش

اطلاعاتی در مورد گمرک کیش

kishnets

 

اگر قصد سفر به کیش با تورکیش را دارید باید یک سری اطلاعاتی در مورد مقرارات ورودی و خخروجی از گمرک این جزیره را بدانید تا در هنگام ورود و یا در هنگام خروج دچار مشکل نشوید و از سر خود لذت برده باشید . در این جا مقررات گمرک جزیره کیش را بیان می کنیم .

 

مقررات ورودی گمرک این جزیره به شرح ذیل است :

۱- کامپیوتر شخصی (لپ‌تاپ)  ، دوربین فیلمبرداری غیرحرفه‌ای  و تلفن همراه جزو لوازم شخصی مسافر بوده و نیاز به ثبت گمرک ندارد.

۲- چنانچه کالاهای خارجی به همراه دارید  که نیاز به ثبت گمرک دارد (کالاهایی غیر از لوازم شخصی) قبل از ترک سالن ورودی مراتب را به گمرک اطلاع دهند تا تمهیدات لازم جهت ثبت و تطبیق در برگشت معمول گردد.

۳- مهمانان خارجی این جزیره ، می‌توانند به میزان ۱۶۰ دلار کالا بدون پرداخت عوارض و مازاد بر آن تا سقف ۵۰۰ دلار با پرداخت عوارض ترخیص نمایند، به شرط آن‌که کالای مذکور جنبه تجاری نداشته و از نوع کالاهای ممنوعه قانونی و شرعی نباشد.

۴- اگر حیوان خارجی دارید ، لازم از اداره دامپزشکی کیش و ارائه به گمرک مقدور می‌باشد.

مقررات خروجی گمرک این جزیره نیز به شرح ذیل است 

۱- توجه داشته باشید تشریفات گمرکی وقت می برد ، پس مسافران سعی کنید با در نظر گرفتن این زمان به موقع به فرودگاه بیایند و در سالن ترانزیت فرودگاه حاضر شوند .

۲- موارد معاف از مالیات و عوارض گمرکی به شرح ذیل است :  اشیاء شخصی مستعمل خود که به شرط غیر تجاری بودن و مسافران  می‌توانند برای یکبار در سال، کالای مجاز تا سقف۸۰ دلار (به‌ازای هر نفر) به شرط غیرتجاری بودن را با معافیت از پرداخت عوارض گمرکی خارج نمایند. همچنین می‌توانند مازاد بر ارزش ذکر شده را با پرداخت حقوق و عوارض گمرکی خارج نمایند. تذکر: در صورتی که به تشخیص ماموران گمرک، جهت خروج کالا به سرزمین اصلی نیاز به ثبت معافیت گمرکی باشد لازم است مسافران مشمول معافیت با به‌همراه داشتن بلیط و شناسنامه یا گذرنامه (برای مسافران خارجی)، جهت خرید کارت سبز گمرکی معتبر اقدام نمایند. دفتر صدور کارت سبز در ترمینال خروجی پروازهای داخلی فرودگاه واقع شده است. قیمت خرید کارت سبز ۷۵هزار ریال می‌باشد.

۳- مسافرهای عزیز لازم است گمرک را از وجود هر کالایی که دارید مطلع کنید و از مخفی کردن کالاها جلوگیری کنید .

۴-  بردن کالاهایی همچون  لوازم‌خانگی بزرگ از قبیل تلویزیون، یخچال، فریزر و همچنین داروی مازاد بر مصرف شخصی ممنوع خروج است از گمرک .

۵- یکی دیگر از موارد ممنوع خروج بودن  قطعات و لوازم فنی  و مواد  اولیه  مورد استفاده در واحدهای تولیدی می باشد .

۶- اگر حیوان زنده به همراه دارید باید شناسنامه و موارد پزشکی و گمرکی را رعایت کنید .

 

اشتراک گذاری مطلب

تاکنون یک نظر ثبت شده است.

ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز
© 2017 kishnets.ir تور کیش